Ko par to “saka” dažādi pētījumi?
Par darba slodzi, protams, ir veikti dažādi pētījumi, kas atklāj, kā vairāk nekā 40 h strādāšana ietekmē cilvēku fiziski, emocionāli, kā arī sociāli..
Atklājumi bija sekojoši:
· Ja dienā tiek strādāts vairāk par 10 h, tad tas par 60% palielina iespējas saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām.
· 10%, kuri strādā 50 – 60 h nedēļā, 30%, kuri strādā vairāk kā 60 h nedēļā, atzina, ka viņiem ir problēmas attiecībās (ja tādas vispār ir).
· Darba laiks, kas ir vairāk nekā 40 h nedēļā bieži vien saistās ar palielinātu cigarešu un alkohola patēriņu, kā arī neveselīgi liels svara pieaugums vīriešiem, depresija sievietēm.
· Uzņēmumos ar 40 h darba nedēļu tikai 23% slimības lapu skaits bija lielāks par 9%; uzņēmumos, kur darba laiks ir ilgāks, 54% darbinieku slimības lapu skaits bija lielāks par 9%.
· Darbiniekiem, kuri strādā vairāk nekā 11 stundas, ir lielāks depresijas risks.
· Traumu risks palielinās līdz ar darba stundu pieaugumu. Tiem, kuri strādā vairāk par 60 h nedēļā, ir par 23% lielāka iespējamība iegūt dažādas traumas, iekļūt negadījumos.
· Uzņēmumos, kur darba laiks ir par 8,7% lielāks nekā 40 h, darbiniekiem nebija problēmas ar nogurumu. Tajos uzņēmumos, kur darba laiks bija par 15,4% lielāks nekā 40 h, darbiniekiem bija lielas problēmas ar nogurumu, veselību.
· Biznesa darba vidē produktivitāte samazinās par 25%, ja darba slodze ir lielāka par 60 h nedēļā.