Ja neesi strādājis gadu vai vairākus, tad savā CV vari iekļaut, ar ko šajā laika periodā nodarbojies, piemēram, rūpējos par saviem bērniem, veltīju laiku ceļošanai. Tas nav obligāti, kā arī – dažreiz tas var nostrādāt, dažreiz nē, jo tas atkarīgs no tā, kāda tipa cilvēks lasa Tavu CV.
Pārzini jaunākās tendences.
Viens no vienkāršākajiem veidiem, lai parādītu, ka laiks, kad neesi strādājis, nav ietekmējis Tavu profesionalitāti, visu laiku seko līdzi jaunākajām tendencēm, kas saistās ar Tavu darbības sfēru. Lai to veiksmīgi īstenotu – izmanto interneta sniegtās iespējas, piemēram, webinārus, “workshopus”, “online” kursus, kā arī izmanto sociālo mediju sniegtās iespējas, lai uzturētu kontaktus ar bijušajiem kolēģiem, kā arī nozarē strādājošajiem.
Izcel savus talantus, nevis datumus.
Tā vietā, lai runātu, cik ilgi strādāji, kādi bija Tavi pienākumi iepriekšējā darbā vietā, esi gatavs runāt arī par prasmēm, kuras izmantoji, kamēr nestrādāji – kā tas saistās ar Tava pieteikuma nosūtīšanu tieši šai pozīcijai.
Motivācijas vēstule – Tavs labākais draugs!
Ja Tavā CV ir tukšumi, tad vislabākais risinājums ir minēt tos savā motivācijas vēstulē. Tikai ņem vērā, ka katrai motivācijas vēstulei tiek veltītas aptuveni 6 sekundes, tāpēc bez liekiem vārdiem, esi atklāts par laiku, kad nestrādāji.
Avots: http://susanireland.com/resume/how-to-write/work-experience/unemployment/