Uz šiem un vēl daudziem citiem ar darbu saistītiem jautājumiem atbild kādas ASV personāla atlases kompānijas prezidents Džons D. Drake savā grāmatā „Downshifting”, kuras apakšvirsrakstā tās autors raksta – strādāt mazāk un priecāties par dzīvi.
Grāmatas autors norāda, ka darbs radies, ņemot vērā viņa paša pieredzi. Viņš ir nelabojams darbaholiķis, kurš iemācījās, pārvarot dažādus psiholoģiskos riskus, strādāt mazāk, dzīvot mierā ar sevi un tai pat laikā strādāt produktīvi.
Katram no mums ir jāstrādā, un darbs bieži var būt pozitīva pieredze. Tomēr, ja ģimene sāk sūdzēties par to, ka nekad neierodies vakariņās, ka strādā arī mājās un brīvdienās, ka tevis dēļ ģimenei nācies mainīt brīvdienu plānus, tad tie ir tikai daži no signāliem, kas liecina, ka strādā par daudz. Visbiežāk to, ka cilvēki sāk strādāt par daudz, ietekmē viņu priekšnieki, kas katru dienu strādā līdz septiņiem vakarā un uz darbu aiziet arī sestdien no rīta. It kā tas nenozīmē, ka arī pārējiem darbiniekiem jādara tas pats, bet zemapziņā padotajiem šķiet, ka jādara tas pats. Tāpat slikti darba dienu ietekmē tehnoloģijas, piemēram, e-pasti, mobilie sakari, kad ikviens ir praktsiki vienmēr sasniedzams un atbilde tiek gaidīta nekavējoties, pat ārpus darba laika.